Kašičky sú neskutočné chutné, zdravé a hlavne kvalitne pripravené. Stačí otvoriť a zjesť

KAŠIČKA - MAK

Kód: 3
€2,99
Skladom

Mak – táto prísada pochádza priamo zo slovenských polí, tak ako všetky prísady v kašičkách Staminafood, ktoré dokážeme v našich končinách vypestovať. Maku sa hovorí superpotravina a nie nadarmo. Okrem obrovského množstva minerálov, vitamínov a iných stopových prvkov obsahuje až 20% mimoriadne kvalitných bielkovín, väčšinu v podobe esenciálnych aminokyselín. Zo stopových prvkov spomeňme vlákninu, meď, fosfor, horčík, draslík či mangán.

Vďaka jeho vzácnemu zloženiu je teda mak vynikajúca potravina na zlepšenie trávenia, budovanie kvality kostí, podporu nervového systému či ako pomoc pre zdravé srdce. Mak obsahuje obrovské množstvo makroživín, ktoré by mal človek denno-denne príjmať a vymenovať ich všetky by bolo čítanie na dlho. No spomeňme ešte, že maková kašička Staminafood je u našich zákazníkov mimoriadne obľúbená, čiže telo vie intuitívne, čo si má pýtať.  

 

Mak využívali už antický atléti ako výnimočný zdroj sily a vitality, pričom na území Slovenska sa takisto bohato využíva už stáročia. Okrem toho, že táto kaša je najbohatšia na bielkoviny a vysoko kvalitný tuk v podobe omega 3 a omega 6 kyselín, podporuje tiež obranyschopnosť a pomáha predchádzať chrípkam či prechladnutiu. Obnovuje črevnú mikroflóru a má všeobecne mimoriadne pozitívny vplyv na tráviaci trakt. Ďaľšou nesmierne dôležitou vlastnosťou maku je podpora pevnosti kostného tkaniva, keďže mak obsahuje až 12-násobne viac vápnika ako mlieko, a je teda vynikajúci pomocník pri prevencií osteoporózy, zvyšovaní kvality vlasov a nechtov, pričom by si ho mali pravidelne dožičiť najmä tehotné ženy. Maková kaša je takisto veľmi prospešná, keď potrebujete odkyslovať organizmus alebo znormalizovať hladinu cukru v krvi. Podľa niektorých nedávnych výskumov je mak dokonca výbornou potravinou pre prevenciu niektorých druhov rakoviny.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Názov produktu: KAŠIČKA - MAK

EAN kód: 8588006819328, Krajina pôvodu: Slovensko

Zoznam zložiek: voda, bezlepkové ovsené vločky, med, mak, kyselina citrónová, soľ.

Netto hmotnosť: 185 gramov

dátum spotreby: minimálne 3 týždne od objednávky

Skladovať pri izbovej teplote a mimo slnečného žiarenia

Stačí otvoriť a zjesť. Kašičku je vhodné po otvorení premiešať. 

 

Výživové údaje: 

Energia 501kj/119cal

Tuk 3.84g z toho nas. mastné kys. 0.4g

Sacharidy 19.2g z toho cukry 9.63g

Vlaknina 1.61g

Bielkoviny 2.78g 

Soľ < 1g

 

Výrobca:  Grand Imperial, s.r.o., Podzáhradná 58, 821 06 Bratislava 

IČO: 36 840 335     IČ DPH: SK2022452388

Č.účtu: IBAN: SK0211000000002943030423

spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, odd. Sro, vložka č. 48149/B

kontakt: info@staminafood.sk

web: www.staminafood.sk 

 

Dodatočné parametre

Kategória: KAŠIČKY - BEZLEPKOVÉ a BEZLAKTÓZOVÉ
Hmotnosť: 0.185 kg